niedziela, 10 sierpnia 2014

Kiku

Na Senatorskiej tuż przy Placu Teatralnym mieści się niepozorne Kiku.
Trudno mi znaleźć osobę, która słyszała o tej restauracji. Nie jest to kolejny mega popularny sushi bar, do którego walą tłumy wielbicieli surowej ryby. To miejsce bardzo spokojne. W nazwie doszukamy się podtytułu "dining gallery" i rzeczywiście widać tu umiłowanie japońskiej estetyki.

Wnętrze jest bardzo eleganckie. Dominuje kolor czarny.  Masywne stoły, dużych rozmiarów krzesło-fotele. Spora przestrzeń, dające intymność stoliki oddzielone od siebie sznurkowymi ściankami. 

Jedliśmy już tam kilka razy, za każdym razem z podobnym zadowoleniem. Do sushi nie można się przyczepić. Wszędzie w Warszawie serwuje się mniej więcej to samo i o żadnej ekwilibrystyce smakowej nie można tu mówić. Jest poprawnie smacznie. 

Zaletą tego miejsca są zupy z makaronami udon i ramen. Delikatne w smaku buliony czy też rosoły możemy połączyć z różnymi rodzajami mięs i warzyw. Niestety nadal są mniej popularne niż wszechobecne wietnamskie pho. Wierzę jednak, że niedługo na stałę wejdą w naszą kulinarną świadomość.

Ciekawą propozycją są również gorące dania. Próbowaliśmy smażonej karkówki z warzywami w pikantnym sosie, kurczaka gotowanego z przyprawami a następnie smażonego na głębokim oleju z sosem tonkatsu (warzywno-owocowym) czy piersi kaczki w tempurze. Karkówka była znakomita, aromatyczna, pikantna i na długo zapadła nam w pamięć.

Kiku pewnie jeszcze nie raz nas ugości miłą atmosferą i smacznymi daniami. Żałuję, że nie pracuję bliżej tego miejsca bo przepiękne zestawy lunchowe bento, aż proszą się o kolejne wizyty.Kiku Sushi Restaurant
ul. Senatorska 17/9
00-075 Warszawa

22 892 09 01

www.kiku.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz