wtorek, 6 maja 2014

Mamma Marietta - nareszcie!

Nareszcie! Udało się! Mamy stolik w Mamma Marietta! W końcu zobaczymy dlaczego pomimo wielu prób, dzwonienia z wyprzedzeniem, nie mogłam dokonać rezerwacji, słysząc ciągle po drugiej stronie, że wszystko jest już zarezerwowane!

Zacznijmy od tego, że lokal jest niewielkich rozmiarów. W środku dosłownie 6 stolików i dosyć ciasno. Na czas letni pojawia się jeszcze ogródek i idę o zakład, że ma podobnie duże obłożenie. Było sobotnie, zimowe popołudnie. Większość stolików zajęta lub też czekająca z rezerwacjami. W czasie naszego pobytu kilka osób zostało odprawionych z kwitkiem, ale byli też i tacy, którzy pomimo braku miejsc decydowali się czekać na zewnątrz na dania na wynos! O czymś to musi świadczyć!

Byliśmy w cztery osoby. Na pierwszy ogień poszły przystawki. Zaczęliśmy od burrata pugliese z pomidorkami i pesto bazyliowym. Delikatny, kremowy, cudownie maślany smak. Raj dla podniebienia to mało powiedziane. Do tego "zdradliwa" selekcja włoskich oliwek. Tak tak "zdradliwa" bo pośród oliwek i sałatki z marchewki i selera naciowego, kryją się malutkie kawałki bardzo ostrej papryczki, która sprawiła, że włosy stają dęba. Zostaliśmy namówieni również na foccacię z pesto, która okazała się idealnym towarzyszem dla oliwek i sera.

Miło pokrzepieni czekaliśmy na dania główne. Czarne ravioli nadziewane homarem na klarowanym maśle, tagliatelle z borowikami i serem mascarpone, gnocchi ziemniaczane z krewetkami w sosie krewetkowym z cukinią i pomidorkami oraz cielęcina z szynką parmeńską - takie dania pojawiły się na stole. Jedliśmy, wymieniając się talerzami, próbując zdecydować, które z dań jest najlepsze. Większością głosów zwyciężyły gnocchi! Wszystko było smaczne, aromatyczne i dobrze przyprawione. 

To miejsce absolutnie zasługuje na swoją renomę i nie dziwi już trudności z dokonaniem rezerwacji.  Niewątpliwie szczęśliwi są ci, którzy mogą powiedzieć, że jest to ich osiedlowa restauracja. Z przyjemnością tam jeszcze wrócimy by choć na chwilę poczuć włoski wakacyjny klimat. Poproszę jedynie o więcej słońca za oknami!


Mamma Marietta
ul. Wołoska 74A
tel: +48 22 880 00 71
http://www.mammamariettaristoranteitaliano.com

1 komentarz: