niedziela, 8 grudnia 2013

Floryda na warszawskim Służewcu

Miniony weekend mogę uznać za bardzo udany jeśli chodzi o kulinarne doznania.

W sobotę odwiedziliśmy nowo powstałą La Chica Sandwicheria - inspirowany smakami Florydy lokal serwujący kanapki. 

Na dworzu zimno i wiatr głowy urywa, jednak przekraczając próg czujemy się nagle zupełnie inaczej. Jest ciepło, przytulnie, bogactwo kolorów cieszy oko. Bar oraz fragmenty ścian pokryte pięknymi kaflami z Purpury. Wita nas uśmiechnięta właścicielka, która po kolei opowiada o serwowanych w lokalu kanapkach. 

Wybieramy Miami Vice - śniadaniową opcję ze smażonym jajkiem, bekonem i avocado oraz Cubano czyli pulled pork w kubańskiej marynacie mojo z serem i piklami. Chwila nieuwagi i są. Podane na drewnianej desce, w towarzystwie salsy z kukurydzy, prezentują się bardzo dobrze. Jak okazuje się po paru sekundach, nie tylko wyglądają ale też smakują! Chleb kubański, wypiekany specjalnie dla potrzeb La Chica Sandwicheria, ma bardzo przyjemną delikatną konsystencję. W środku dobrze zbalansowane składniki, które szczęśliwie jedynie w niewielkiej ilości wypadają z bułki podczas jedzenia. Miami Vice absolutnie trafia w mój gust. Jest to idealny smak śniadania, zamknięty w zgrabną kanapkową formę. Cubano to konkretny kawał pożywienia. Polecam zwłaszcza Panom na duży głód. 
Do kanapek wybraliśmy kawę i herbatę, jednak kuszeni opowieściami o pulpach z tropikalnych owoców, zdecydowaliśmy się zakończyć naszą wizytę koktajlem z mango. 

Z promykiem słońca w brzuchach opuściliśmy La Chica, ponownie wkraczając w szarość stolicy, która o dziwo, nie wydawała nam się już taka ponura ;-)

Wracamy niebawem, kiedy w menu pojawią się obiecane drinki z palemką!


1 komentarz:

  1. Byłam w La Chica niedawno i uważam,że wreszcie pojawiła się knajpa inna niż wszystkie pozostałe. Wreszcie świeże smaki i wystrój w nowej koncepcji! Obsługa na najwyższym poziomie a atmosfera cudownie słoneczna,kiedy za oknem szaro. Mimo,że mam daleko na Służew coś czuję,że zostanę stałą klientką.

    OdpowiedzUsuń